Blog

مبل چیست؟

مبل چیست؟ در واقع مبل وسیله ای است که در خانه ها و اداره ها بسیار مورد استفاده قرار می گیرد. این کالا در تمام منازل نقشی ضروری را ایفا می کند. مبل ها هم دارای جنبه تزئینی برای دکوراسیون خانه هستند و هم از آن جهت که بر روی آنها می نشینیم، جنبه کاربردی دارند. تمامی مبل ها بر اساس نیاز افراد طراحی می شوند. شما می توانید با توجه به فضا و تعداد افراد خانواده خود اقدام به خرید مبل کنید.

ست مبل و میز ناهارخوری مدل ورونا

انواع مدل مبل چیست؟

انواع مدل مبل چیست؟ با توجه به پویایی و زنده بودن بازار امروزه انواع و اقسام مبل وجود دارد. این تنوع سبب شده است که مناسب با هر سلیقه نوعی از مبلمان وجود داشته باشد. به این صورت افراد می توانند با توجه به دکوراسیون منزل خود و سلیقه شخصی که دارند اقدام به انتخاب و خرید مبل از تولیدی چوب سلطان کنند. امروزه انواع مبل کلاسیک، سلطنتی، راحتی و امثال اینها در بازار با تنوع فوق العاده موجود است. با توجه به فضا وسبک منزل خود می توانید هر کدام از این مدل ها را انتخاب نمایید.

انواع مدل مبل
 مبل خانگی
مبلمان راحتی
مبلمان کلاسیک
مبلمان دسته چوبی
مبلمان اداری
مبل سلطنتی

ست مبل و میز ناهارخوری مدل مازراتی

 مبل خانگی چیست؟

برای منزل بهترین مبل چیست؟ برخی از مبل ها به گونه ای طراحی شده اند که استفاده از آنها برای اداره ها بهتر است. امروزه حتی برخی از مبل ها هستند که طراحی آنها به گونه ای است که مناسب کافه ها و کافی شاپ ها هستند. شما می توانید با توجه به نوع فرش ها، فضایی که دارید، نوع و رنگ پرده ها و سایر مواردی از این قبیل، بهترین مبل را انتخاب کنید. هر شخص با توجه به شناختی که درباره منزل خود دارد خودش می تواند انتخاب کند که بهترین برایش چیست.

ست مبل و میز ناهارخوری مدل سیلور

مبلمان راحتی چیست؟

مدل های گوناگون مبل چیست؟ یکی از این مدل ها که بسیار طرفدار دارد مبل راحتی است. این نوع مبل را بیشتر افراد می پسندند. سبک مبل به گونه ای است که در کنار زیبایی منحصر به فردی که دارد احتی بسیاری را برای افراد به ارمغان می آورد. البته این نوع مبل باز خود دارای تنوع بسیاری است که افراد می توانند هر یک از آن را انتخاب کنند. مثلا مبل راحتی دسته چوبی یکی از مدل های جدید مبل های راحتی است که بسیار طرفدار دارد.

ست مبل و میز ناهارخوری مدل برگذار

مبل کلاسیک یعنی چه ؟

پرطرفدارترین نوع مبل چیست؟ به این صورت نمی توان گفت که پرطرفدارترین کدام است. اما به جرات میتوان گفت یکی از پرطرفدارترین مدل های مبل، مدل کلاسیک است. امروز این سبک از مبل بسیار مورد پسند واقع می شود. از آنجایی که افراد با سلیقه های متفاوت به سراغ این مدل مبل میروند تنوع آن بسیار است. این موضوع باعث می شود که هیچکس دست خالی برنگردد. تولید کنندگان بسیاری امروزه بخش زیادی از تمرکزشان را روی مبل کلاسیک و ست مبل و میز ناهارخوری کلاسیک گذاشته اند.

ست مبل و میز ناهارخوری مدل کاتالیا

مبلمان دسته چوبی چیست؟

مبل دسته چوبی مدلی لوکس است که امروزه در بازار بسیار تنوع دارد. افراد می توانند با توجه به نیاز و سلیقه شخصی خود یکی از این مدل ها را خریداری کنند. برای استراحت بهترین مبل چیست؟ توجه داشته باشید که مبل دسته چوبی مناسب برای استراحت و یا دراز کشیدن طولانی مدت نمی باشد. اگر به دنبال مبلی با چنین کاربردی هستید مبل استیل اصلا انتخاب خوبی نیست. اما همین مبل برای بودن در نشیمن بسیار شیک و زیبا است. به وسیله آن می توانید دکوراسیون منزل خود را تکمیل کنید.

ست مبل و میز ناهارخوری مدل سلطان

مبلمان اداری چیست

اداره ها جزو مراکزی هستند که مراجعه کننده بسیاری دارند. با توجه به مراجعه افراد به اداره ها چاره بجز خرید مبل چیست؟ افرادی که به اداره مراجعه می کنند نیاز دارند که در جایی بنشینند و استراحت کنند. به همین خاطر است که امروزه نوعی مبل با عنوان مبل اداری تولید می شود. افراد می توانند این مبل ها را به تعداد دلخواه خود خریداری کنند. این موضوع سبب زیبایی اداره و راحتی ارباب رجوع می شود.

ست مبل و میز ناهارخوری مدل سناتور

مبل سلطنتی چیست

مبل سلطنتی و ست مبل و میز ناهارخوری استیل و سلطنتی سال های بسیاری است که طرفداران خاص خود را دارد. این نوع از مبل هرگز قدیمی نمی شود. این نوع مبل دارای منبت کاری های زیادتری نسبت به دیگر مبل ها هستند

مبل راحتی چیست؟

راحت ترین نوع مبل چیست؟ همانطور که از نام مبل راحتی معلوم است از سایر مبل ها راحت تر است. این نوع مبل در اکثر خانه ها یافت می شود و افراد بسیار به آن علاقه نشان می دهند. در این نوع مبل معمولا پارچه پنبه ای استفاده می شود. از آنجایی که مبل راحتی بسیار مورد استفاده قرار می گیرد زودتر کثیف می شود. به همین خاطر نیاز است پارچه ای داشته باشد که در برابر شست و شو مقاوم باشد.

ست مبل و میز ناهارخوری مدل الیزابت

کاناپه چیست؟

کاناپه مبل چیست؟ کاناپه نوعی از مبل است که غالبا یا 3 نفره است و یا 4 نفره. کاناپه کلمه ای با ریشه فرانسوی است. این نوع از مبلمان معمولا برای استفاده های دم دستی خریداری می شود. افراد می توانند بر روی این مبل لم بدهند یا دراز بکشند. معمولا کاناپه را در محلی که افراد بیشتر برای استراحت دوست دارند قرار می دهند. البته این نوع از مبل به هنگام مهمانداری نیز بسیار کاربردی دارد. فضای بزرگ و نرم آن سبب آسایش مهمان می شود.

ست مبل و میز ناهارخوری مدل کاجی

لاوست چیست؟

عاشقانه ترین نوع مبل چیست؟ جالب است بدانید که لاوست مبل معروف به مبل عاشقانه است که بسیاری از افراد به آن علاقه مند هستند. این نوع از مبل به مبل معاشقه و بوسه نیز شهرت دارد و در برخی آتلیه ها نیز موجود است. طراحی خاص و زیبای این نوع مبل بسیاری را به آن علاقه مند می کند. طراحی این مبل به گونه ای است که دو نفر میتوانند در راحت ترین حالت ممکن بر روی آن بنشینند.

ست مبل و میز ناهارخوری مدل ویکتوریا

فوتون چیست؟

مبل چیست؟ مبل وسیله ای است کاربردی و تزئینی که دکوراسیون منزل افراد را تکمیل می کند. البته با توجه به پیشرفت علم و بازار امروزه مبل می تواند حتی به تختخواب تبدیل شود. مبل فوتون نوعی از مبل است که به آسانی تبدیل به تخت خواب می شود و افراد می توانند از آن برای استراحت استفاده کنند. طراحی منحصر به فرد این نوع مبل سبب می شود که افراد هم در حالت نشسته و هم در حالت خوابیده احساس راحتی داشته باشند.

ست مبل و میز ناهارخوری مدل شهرزاد

مبلمان چیست؟

کاربردهای مبل چیست؟ مبل (کلمه مبل به انگلیسی sofa گفته می شود ) ها با توجه به تنوعی که دارند کارکردهای گوناگونی نیز دارند. امروزه مبل هایی ال مانند وارد بازار شده اند. این نوع مبل بسیار کاربردی است. ظاهر این مبل درست شبیه به ال انگلیسی است. به دلیل شباهت به حرف انگلیسی L این مبل «ال» نامیده می شود. افراد می توانند در گوشه ای از خانه این مبل را قرار دهند. این سبک مبل برای خانه های کوچک نیز کاربردی است. امروزه مبل ال با تنوع رنگی، جنسی، ابعادی و… در تمامی بازارهای معتبر موجود است.

ست مبل و میز ناهارخوری مدل سلطان

بهترین نوع پارچه مبل

بهترین نوع پارچه مبل چیست؟ بهترین نوع پارچه برای هر نوع مبلی متفاوت است. مثلا پارچه ای که برای مبل راحتی بهترین است با پارچه ای که برای مبل سلطنتی بهترین است تفاوت دارد. بهترین پارچه ای که برای تولید مبل راحتی مورد استفاده قرار می گیرد پارچه پنبه ای است. چرا که این نوع پارچه مقاومت بسیاری در مقابل رنگ پریدگی و سایش دارد. نکته جالب این است که این نوع پارچه ممکن است زود کثیف شود اما در مقابل شست و شو بسیار مقاومت دارد.

ست مبل و میز ناهارخوری مدل کاملیا

اصول و قواعد چیدمان مبل

اصول و قواعد چیدمان مبل چیست؟ چیدمان مبلمان قواعد خاصی دارد. این قواعد سبب می شود که جلوه مبل ها بیشتر شود و فضای کمتری نیز اشغال شود. البته درباره فضا با توجه به نیاز و خواسته شما چیدمان تعیین می شود. در چیدمان مبل نکته اصلی و اساسی توجه به نقطه کانونی است. خوب است که کالا یا قسمتی از منزل را کانون در نظر بگیرید و مبل ها را به نسبت آن بچینید. بهتر است مبل ها دور میز در کنار هم قرار بگیرند. لازم است که دو مبل بزرگ را روبه روی هم نگذارید. به این صورت می توانید فضایی مرتب و منسجم داشته باشید.

ست مبل و میز ناهارخوری مدل کاجی

میز مبل به انگلیسی

میز مبل به انگلیسی می شود  sofa table

میز کنار مبل به انگلیسی

میز کنار مبل به انگلیسی می شود The table next to the sofa

کلاف به انگلیسی

کلاف به انگلیسی می شود coil

من روی مبل نشستم به انگلیسی

من روی مبل نشستم به انگلیسی می شود I sat on the sofa

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

حساب کاربری ندارید؟