Blog

چیدمان مبل کلاسیک در پذیرایی مستطیل شکل

پذیرایی که شکل و حالتش مستطیلی داشته باشد؛ بدیهی است که طول آن به نسبت عرضش بیشتر است. یعنی پهنای هال متراژ کمی دارد و اصطلاحا تنگ است. چیدمان مبل در پذیرایی‌های مستطیل مقداری نیاز به خلاقیت دارد. چون باید طوری چیده شوند که نه تنها کمترین فضا را اشغال کنند بلکه بر دلباز شدن و جلوه وسیع فضا تاثیر مثبت بگذارند.

مبل کلاسیک مدل کارن

چیدمان مبل هفت نفره در پذیرایی مستطیل

بهترین نحوه چیدمان برای اینجور منازل چیدمان به صورت ال است. اگر این سبک مبلمان یا جیدمان را دوست نداشتید بهتر است چیدمان را طوری انجام دهید که یک نکته کانونی ایجاد کنید. مبلمان به صورت موازی نیز بعد از این دو چیدمان بهترین پیشنهاد است. قبل از اینکه این دو مدل چیدمان را توصیح دهیم بایستی چند نکته را متذکر شویم. اول اینکه چون فضا باریک است باید مبلمان ظریف و ترجیحا کم حجمی استفاده کنید.

مبل کلاسیک مدل الینا

مبل‌ها ترجیحا یک رنگ یا رنگ‌های بسیار نزدیک بهم باشد و ارتفاع مبلمان کم باشد. مبل ال از لحاظ چیدمان، کمترین فضا را می‌گیرند. مبل بزرگ را به یک سمت دیوار تکیه دهید مابقی مبل‌ها نیز به صورت ال در یک طرف از مبل بزرگ قرار گیرند، این چیدمان بسیار متناسب پذیرایی مستطیلی است چون جا برای عسلی‌ها نیز در امتداد مبلمان یا وسط مبل‌ها است.

چیدمان مبل به صورت کانونی نیز بدین صورت است که در نظر بگیرد پس از باز کردن درب ورودی پذیرایی کدام نقطه جلب توجه می‌کند که معمولا میز میز کنسول یا شوفاژ و وسیله گرمایشی مثل شومینه است. شما بایستی مبل کلاسیک یا استیل را حول این نقطه به صورت دایره‌وار چیدمان کنید.

مبل کلاسیک مدل 507 کاجی

بدین شکل پذیرایی به دو قسمت مجزا تقسیم می‌شود و منجر به بزرگ نشان دادن فضا می‌شوند. چنانچه این مدل چیدمان را نمی‌پسندید، چیدمان موازی را امتحان کنید. یک قسمت کم رفت و آمد را پذیرایی مشخص کنید. مبل‌ها را روبه‌روی هم به صورت موازی بچینید و جلو مبلی را وسط مبل دسته چوبی قرار دهید و عسلی‌ها را در کناره مبل‌ها جای دهید.

مبل کلاسیک مدل آبشاری

چیدمان مبل کلاسیک در پذیرایی مستطیل

مبل کلاسیک تلفیقی از مبل مدرن، راحت و کلاسیک است. این مدل مبلمان با اکثر سلیقه‌ها سازگار است؛ چرا که در عین راحتی همچون مبل سلطنتی سنگین و باشکوه هستند و دقیقا همان جلوه فاخر مبل استیل را نیز تداعی می‌کنند. تولیدی چوب سلطان با توجه به درخواست و توضیحات شما از متراژ و شکل پذیرایی و هال منزلتان مناسب‌ترین مبلمان را طراحی می‌کنند.

برای شمایی که شکل پذیرایی‌تان مستطیلی است بهترین پیشنهاد جهت داشتن یک چیدمان و دکوراسیون عالی این است که ست مبل و میز ناهارخوری و کنسول را از طرح‌های ظریف با پارچه سادا از یک جنس و ترکیب رنگ تهیه کنید. توجه کنید اگر همراه مبل ست، میز ناهارخوری کلاسیک نیز دارید باید طوری چیدمان انجام شود که مبل‌ها نزدیک ناهارخوری نباشند.

مبل سلطنتی مدل مازراتی

چون اولا باعث شلوغی فضا می‌شوند دوما جلوه خانه را نامنظم نشان می‌دهند همچنین زیبایی هر دو آیتم ناپدید می‌شود. بهترین مدل چیدمان برای شمایی که پذیرایی مستطیلی دارید و تمام اثاثیه حتی میز کنسول را نیز تهیه کرده‌اید، چیدمان خطی است. بدین صورت فضا مرتب‌تر است و هیچکدام از ایتم‌ها با هم دیگر به دلیل نزدیکی بیش از حد، ادغام نمی‌شوند.

ست مبل و میز ناهارخوری مدل ورونا

چیدمان مبل در پذیرایی مستطیل شکل بزرگ

مبلمان استیل از سبک سلطنتی از لحاظ عظمت، منبت کاری و نقوش سبک‌تر هستند همچنین به نسبت نوع سلطنتی فصای کمتری چیدمان نیاز دارند. مبلمان استیل را می‌توان در پذیرایی مستطیل شکل بزرگ به روش‌های زیر چیدمان کرد:

چیدمان مبل استیل در پذیرایی مستطیل شکلتوضیحات
U شکلمبل‌ها بایستی طوری چیدمان شوند که حالت حرف یو را بگیرند. مبل‌ها را به دور از درب ورودی و تردد زیاد بچینید. حواستان باشد که مبل‌ها کامل به دیوار نچسبند. فضای پشت این سبک جیدمان مبل استیل را می‌توان به اکسسوری‌هایی همچون آباژور یا گل بزرگ اختصاص داد.
چیدمان حول یک نقطه کانونیبر فرض که نقطه کانونی هال شما، تلویزیون است. مبلمان را به صورت نیم دایره حول این‌ نقطه چیدمان کنید. می‌توانید بخش دیگر پذیرایی ناهارخوری یا کنسول را قرار دهید.
چیدمان موازیمنطقه کم رفت و آمد پذیرایی را مشخص کنید. مبل سه نفره را قرار دهید. مبل دو نفره را روبه‌روی ان قرار دهید سپس مبل‌های تکی را اگر دو عدد بودند به دنباله مبل دو نفره و اگر بیشتر بودند ما بقی را به دنباله‌ مبل سه نفره قرار دهید.

چیدمان مبل هفت نفره سلطنتی

مبلمان سبک سلطنتی یکی از پرطرفدارترین سبک‌ها در ایران است. شاید دلیل آن شکوه و عظمتی است که طرح و شکل این مبل‌ها دارند. تولیدی چوب سلطان با نقوش سنگین، زیبایی مبل‌های سلطنتی را دوچندان می‌کنند. این مدل مبل‌ها به واسطه طرح و شکلی که دارند نیاز به فضای زیادی دارند. به همین دلیل معمولا به صورت هفت نفره تهیه می‌شوند.

مبلمان کلاسیک چوبی مدل ویکتریا

مبلمان کلاسیک مدل ویکتریا

نکته‌ای که باید هنگام چیدمان مبل سلطنتی 7 نفره در نظر داشته باشید این است که این سبک به هیچ وجه راحتی نیست و باید به حالتی رسمی چیدمان شوند. چیدمان آن‌ها حول یک نقطه کانونی بهترین پیشنهاد است.

ممکن است هنگام ورود به پذیرایی شما دیوار طویل و بزرگ روبه‌روی درب ورودی جلب توجه کند یا تلویزیون یا حتی کنسول و آینه اولین نگاه وارد شونده را به خود جذب کند. مبل هفت نفره سلطنتی را می‌توانید به طور نیم دایره، موازی یا یک دایره کامل در یک فضای کم تردد چیدمان کنید.

مبل سلطنتی مدل سناتور

مبلمان سلطنتی چوبی مدل سناتور

چیدمان مبل سلطنتی در پذیرایی مستطیل شکل

چیدن مبل‌های سلطنتی در فضای باریک و مستطیلی کار دشواری است؛ چرا که حالتی فاخر دارند و باید کاملا رسمی چیدمان شوند. علاوه بر این، چون طرح سنگین و حجیمی دارند، قطعا به مقدار فضای زیادی احتیاج دارند. اگر هنوز خریدتان را انجام نداده‌اید به تولیدی سفارش کنید از پارچه ساده، کم‌ر نگ و ظریف برای پشتی‌ها و قسمت نشیمن استفاده کنند.

همچنین ارتفاع تاج ان‌ها را کمتر از حد واقعی در نظر بگیرد حتی دسته‌های چوبی مبل ظریف طراحی و منبت کاری شوند.
تاکید کنید که رنگ دسته، تاج و پایه‌ها هماهنگ و ست باشد. بهترین مدل برای نشان دادن نمای مبل‌های سلطننی در پذیرایی‌های مستطیل، چیدمان دایره و قرینه است.

مبلمان سلطنتی چوبی مدل کاملیا

مبل سلطنتی مدل کاملیا

بدین صورت که ابتدا یک فضای کم تردد انتخاب کنید و‌ مبلمان‌ها را حول هم چیدمان کنید. چیدمان نیم دایره و موازی نیز برای مبلمان سلطنتی در هال مستطیلی جالب و زیبا می‌شود. فراموش نکنید که مبل‌ها را با فاصله زیاد از هم در کل هال پخش نکنید و سعی کنید با آن‌ها یک فضای رسمی و خاص ایجاد کنید.

میز ناهارخوری سلطنتی چوبی مدل کاملیا

میز ناهارخوری سلطنتی مدل کاملیا

چیدمان مبل هفت نفره در منزل

بهترین مدل برای جانمایی مبل‌های هفت نفره چیدمان قرینه یا همان مرکزی است که نیاز است نقطه کانونی خانه را بیابید. بر فرض شومینه یا تلویزیون نقطه کانونی است.

مبل سه نفره را روبه‌روی آن قرار دهید سپس طرف کم تردد مبل سه نفره را مشخص کنید و مبل دو نفره را با فاصله از آن طوری که با مبل سه نفره زاویه قائم ایجاد کند، قرار دهید. مبل‌های تکی را نیز روبه‌روی دو نفره چیدمان کنید و میز عسلی را در وسط جانمایی کنید. در کل چیدمان مبل هفت نفره به دو مورد زیر بستگی دارد:

چیدمان مبل هفت نفره به دو مورد زیر بستگی
متراژسبک مبل

1. متراژ

طبیعتا اکر متراژ و مساحت وسیعی در اختیار داشته باشید، آزدانه‌تر می‌توانید چیدمان را انجام دهید. چیدمان مرکزی، ال، دایره‌ای، نیم دایره، یو شکل حتی شلخته در فضای نامحدود بسیار زیبا می‌شود.

مبل سلطنتی چوبی مدل برگذار

مبلمان سلطنتی مدل برگذار

اگر محدودیت فضا ندارید از چیدمان خطی و موازی دوری کنید و تا جای ممکن جلوی پرده را با جانمایی مبل‌‌ها اشغال نکنید. ایجاد یک فضای دایره‌ای که می‌تواند رسمی باشد و با مبلمان سلطنتی چیدمان شود یا دوستانه و صمیمی باشد و با مبلمان مدرن و راحتی چیدمان شود.

2. سبک مبل

چیدمان مبل هفت نفره اگر سلطنتی باشد باید رسمی و بسیار مرتب انجام شود؛ چون سبک فاخر نباید به حالت صمیمانه چیده شدند. اما اگر سیبک مبل‌ها راحتی و مدرن باشند می‌توان چیدمان را طوری اجرا کرد. که یک فضای صمیمانه ایجاد کرد.

مبل سلطنتی چوبی مدل برگذار

مبل سلطنتی مدل برگذار

چیدمان مبل هفت نفره در خانه

مبل های هفت نفره راحت‌ترین چیدمان را دارند. می‌توانید به راحتی با توجه به متراژ و نوع مذیرایی، مبل‌های هفت نفره را به صورت قرینه، دایره، یو شکل، ال مانند، موازی و خطی چیدمان کنید. مبل هفت نفره اگر مدرن یا راحتی باشد و به صورت ال چیده شود فضایی بسیار مدرن و راحت ایجاد می‌کنند.

اکر شکل پذیرایی شما تنگ باشد چیدمان مبل هفت نفره به صورت خطی و مرکزی بهترین نوع چیدمان برای خانه شما می‌شود. چنانچه سبک مبل‌ها سلطنتی یا استیل است بهتر است چیدمان قرینه، یو شکل و دایره‌ای را انجام دهید.

مبل کلاسیک چوبی مدل سیلور

مبلمان کلاسیک مدل سیلور

چیدمان مبل هفت نفره کلاسیک

وقتی فضای پذیرایی شما کوچک است انتخاب هفت نفره کلاسیک نسبت به انتخاب مبلمان نه نفره گزینه مناسب تری می باشد. سرویس مبلمان 9 نفره در پذیرایی کوچک شما به گونه ای نشان می دهد که گویا مبلمان را به زور در آن جای داده اید! حالا پس ازخرید مبل کلاسیک هفت نفره به سراغ نحوه چیدمان آن می رویم.

چیدمان مبل کلاسیک در پذیرایی محدود و به خصوص اگر علاوه بر آن سرویس مبل راحتی هم نیز در فضا وجود داشته باشد، دقت زیادی را می خواهد. هر نوع سرویس مبلمان برای قرار گرفتن در فضاهای با مساحت کوچک در مدل های محدودی می تواند چیده شود. چیدمان مبلمان کلاسیک و راحتی در کنار هم، آن هم در یک پذیرایی کوچک بایستی به نقشه خانه و مدل دکوراسیون خانه دقت نمود تا بتوان بهترین مدل ها را اجرا کرد.

دکوراسیون داخلی خانه شما اگر یک هال و پذیرایی کوچک به شکل ال دارید می تواند به این ترتیب باشد که آن را توسط فرش هایی با ابعاد کوچک به دو بخش تقسیم کنید. فرش ها نیز باید متناسب با فضا و بهتر است به رنگ روشن باشند. در هر یک از این قسمت ها یک ست مبل راحتی و کلاسیک بچینید . این کار را به صورتی انجام دهید که وسیله های دیگر چون تلویزیون و بوفه یا میز کنسول نیز در مکان مناسبی قرار گیرند.

مبلمان کلاسیک مدل شهرزاد

مبل سلطنتی طرح کلاسیک مدل شهرزاد

چیدمان مبل هفت نفره در پذیرایی مربع شکل

اولین گام در چیدمان مبل هفت نفره در پذیرایی مربع شکل مشخص کردن نقطه کانونی در سالن پذیرایی است. فرقی ندارد که هال و پذیرایی بزرگی داشته باشید یا کوچک، در هر حال باید نقطه کانونی را مشخص کنید. معمولا نقطه کانونی خانه بهترین نقطه برای قراردادن تلویزیون است. در بیشتر خانه‌ها نقطه کانونی برای قراردادن تلویزین انتخاب می‌شود و مبلمان اطراف آن چیده می‌شود.

اما به طور کلی نقطه کانونی نقطه‌ای است که تمرکز بر روی آن قرار دارد و سایر وسایل به شکلی متناسب با آن قرار می‌گیرد. تعیین نقطه کانونی خانه از نظر طراحان داخلی متفاوت است. عده‌ای شومینه و میز کنسول و المان‌های اینچنینی را به عنوان نقطه کانونی خانه درنظر می‌گیرند و عده‌ای دیگر، تلویزیون را برای تعیین نقطه کانونی انتخاب می‌کنند.

مبلمان سلطنتی چوبی مدل برگذار

مبل سلطنتی مدل برگذار

چیدن مبل هفت نفره در خانه کوچک

مهترین موضوع در چیدن مبل هفت نفره در خانه کوچک ابعاد و نوع چیدمان است. برای چیدمان سرویس مبلمان در خانه های کوچک باید به نحوی انجام شود که فضای هال و پذیرایی کوچکتر نشود و شیک به نظر برسد. در یک روش می توان مبل را در سرتاسر خانه پخش نمود و در روش دیگر، مبل را به صورت مربع یا مستطیل در گوشه ای از خانه می چینیم. مهمترین نکته در چیدمان ورودی های اتاق ها، آشپز خانه، پنجره ها و سرویس و … است که باید به آن توجه کنیم.

چیدمان مبل سلطنتی 7 نفره در خانه

خانه شما چند متر است؟ سبک مبل‌ها چیست؟ مبل‌ها چند نفره هستند؟ با پاسخ به این سوالات می‌توانید بهترین چیدمان را انجام دهید. چیدمان قرینه برای مبل‌های کلاسیک، استیل، سلطنتی و مدرن فوق‌العاده زیبا می‌شود. چیدمان مبل‌های مدرن و راحتی به صورت ال نیز شکل زیبایی ایجاد می‌کنند.

البته مبلمان سلطنتی اگر به صورت دایره یا مستطیل چیدمان شوند فضایی بسیار رسمی و شیک ایجاد می‌کنند. لطفا در مکان‌های پرتردد، نزدیک آشپزخانه و دقیقا چسبیده به پرده، نزدیک به دیگر تجهیزات مثل ناهارخوری، کنسول و دیگر اثاثیه، مبل‌ها را چیدمان نکنید؛ چون به کلی دکوراسیون خانه را زیر سوال می‌برند.

مبلمان سلطنتی مدل کاملیا

مبلمان سلطنتی کاملیا

عکس مدل چیدمان مبل هفت نفره

مبلمان کلاسیک چوبی مدل شهرزاد

مبل سلطنتی طرح کلاسیک مدل شهرزاد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

حساب کاربری ندارید؟